خانه هوشمند

فن آوری های هوشمند سازی و اتوماسیون از امکاناتی است که سالهاست در کلیه صنایع به کار گرفته می شودو روز به روز در حال پیشرفت می باشد. امروزه امکاناتی که هوشمند سازی در اختیار صنایع و کاربران قرار می دهد بسیار زیاد بوده و باعث راحتی و دقت بالای در کارها شده و ضمن فراهم آوردن آسایش و راحتی باعث کاهش خطاهای انسانی نیز در آنها شده است. همه ما روزانه با این سیستم ها خواه ساده یا پیچیده آن سرو کار داریم از خودروهای مدرن گرفته تا ساختمانها و صنعت.

تاریخ :
نویسنده:

مزایای استفاده از مدیریت ساختمان - BMS

اصطلاح BMS، تمامي المان هاي کنترلي شامل سخت افزاري، کنترلرها، شبکه هاي ارتباطي و کنترلرهاي مرکزي را پوشش مي دهد. به طور کلي يک سيستم کنترلي شامل سه بخش اصلي حس گر، کنترلر و يک وسيله کنترل کننده مي باشد و هر مولفه در معماري شبکه به طريقي با سيستم ارتباطي در تماس است. شبکه ي ارتباطي با دو قسمت ضروري مشخص شده است:

تاریخ : 1395/09/09
نویسنده:

شیشه های هوشمند

شیشه هوشمند، محصول شیشه ای چند لایه می باشد.که شامل فیلم هوشمند PDLC (شیشه هوشمند کریستال مایع) بین دو لایه شیشه می باشد.

تاریخ : 1395/10/04
نویسنده: سیما کوشکی

شیشه های هوشمند و صرفه جویی در انرژی

حدود یک سوم انرژی یک ساختمان از طریق پنجره ها هدر می رود.به همین دلیل در سالهای اخیر تلاش برای کاهش مصرف انرژی بر روی پنجره ها متمرکز شده است.

تاریخ : 1395/10/07
نویسنده: سیما کوشکی

ضرورت هوشمند سازی ساختمان

در اینجا می خواهیم شما را با ضرورت هوشمند سازی در زندگی امروزی آشنا کنیم همانطور که می دانید تا چند سال گذشته هوشمند سازی ساختمان به عنوان خدمات لوکس به شمار می رفت.این در حالی است که سیستم هوشمند و به روز ولیان ، با قیمت مناسب و کیفیت بالا این نظریه لوکس بودن را به کلی از بین برد.

تاریخ : 1396/02/13
نویسنده: سیما کوشکی

نقش هوشمند سازی در صنعت آموزشی

امروزه هوشمند سازی تبدیل به ضرورتی جهت راحتی در زندگی و صنعت شده است.به طور مثال می توان از نمونه نقش هوشمند سازی در صنعت به خصوص آموزش ، از نقش آن در اتاق کنفرانس نام ببریم. در گذشته شاهد نوعی هرج و مرج و شلوغی در اتاق کنفرانس بودیم این در حالی است که امروزه به لطف تجهیزات هوشمند سازی شاهد مجموعه ای مرتب و سازمان یافته می باشیم. که در این مقاله به شرح هوشمند سازی اتاق کنفرانس می پردازیم.
[(img)|1031712538741001B]

تاریخ : 1396/02/17
نویسنده: سیما کوشکی

مروری بر تکنولوژی های بیسیم در خانه هوشمند

روند و تغییرات پیش آمده در نحوه زندگی انسانها در عصر حاضر گسترش هرچه بیشتر ارتباطات را در پی دارد. گسترش ارتباطات از توسعه سیستم های مخابراتی، اینترنت و ...

تاریخ : 95/02/18
نویسنده: مهدی محمدی

استاندارد Zigbee

تاریخ : 95/01/29
نویسنده:

امکانات کلی هوشمندسازی ساختمان

تاریخ :
نویسنده:

اینترنت اشیاء

اینترنت اشیا (به انگلیسی: Internet of Things) (یا IOT به اختصار) به طور کلی اشاره دارد به بسیاری از اشیا و وسایل محیط پیرامون‌مان که به شبکه اینترنت متصل شده و بتوان توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت کنترل و مدیریت شوند.

تاریخ :
نویسنده:

NFC چیست؟

تاریخ :
نویسنده:
at MyWebServerNamespace.MyWebServer.LoadCmsValues(Content cms, Ssl sslClass, DataSet& Ds, DataTable& fileDt, Socket& mySocket, Byte[]& contentBytes, Boolean& showCmsError) in D:\iteration source - table 13 removed\MyWebServer\MyWebServer.cs:line 1638